Zgłaszanie naruszeń prawa
ZGŁOŚ NARUSZENIE!
W Urzędzie Dozoru Technicznego zgłoszenia wewnętrzne dotyczące naruszeń prawa można zgłosić :
W formie pisemnej:
- za pomocą poczty elektronicznej: sygnalista@udt.gov.pl,
- listownie na adres: Urząd Dozoru Technicznego ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa z dopiskiem „Do rąk własnych członków Zespołu ds. naruszeń prawa”.
W formie ustnej:
- za pośrednictwem Microsoft Teams (po uprzednim ustaleniu z Compliance Officerem terminu rozmowy pod numerem telefonu +48 452 092 067 lub za pomocą adresu: sygnalista@udt.gov.pl).
- podczas spotkania z udziałem członków Zespołu ds. naruszeń prawa. Spotkanie organizowane jest na wniosek sygnalisty w terminie 14 dni od dnia otrzymania takiego wniosku.
Szczegółowe informacje w zakresie zgłoszeń znajdują się w Polityce zgłaszania naruszeń prawa i ochrony sygnalistów w Urzędzie Dozoru Technicznego dostępnej pod linkiem: Polityka zgłaszania naruszeń prawa i ochrony sygnalistów w UDT.
Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: Formularz zgłoszenia naruszenia prawa.
Objętość wiadomości e – maila wraz z załącznikami nie powinna przekraczać 25 MB.
Uwaga
Informacje dotyczące zgłoszeń zewnętrznych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UDT.
Zgłaszanie naruszeń prawa
ZGŁOŚ NARUSZENIE!
W Urzędzie Dozoru Technicznego zgłoszenia wewnętrzne dotyczące naruszeń prawa można zgłosić:
- za pomocą poczty elektronicznej: sygnalista@udt.gov.pl,
- listownie na adres: Urząd Dozoru Technicznego ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa z dopiskiem „Do rąk własnych Compliance Officera”,
- ustnie tj. osobiście lub za pośrednictwem Microsoft Teams (po uprzednim ustaleniu z Compliance Officerem terminu spotkania/rozmowy pod numerem telefonu +48 883 375 858 lub za pomocą adresu: sygnalista@udt.gov.pl).”
Program i Kodeks zgodności UDT
Jesienią 2020 r. Urząd Dozoru Technicznego wdrożył Program Zgodności UDT oraz Kodeks Zgodności UDT, opracowane na podstawie standardów i metodologii międzynarodowego stowarzyszenia TIC Council. TIC Council z siedzibą w Brukseli jest organizacją globalną, zrzeszającą i reprezentującą firmy oraz organizacje świadczące usługi z zakresu badań, inspekcji i certyfikacji.
Upowszechniane przez TIC Council zasady i reguły zgodności wyznaczają światowy wzorzec uczciwości, bezstronności i rzetelności, który wzmacnia zaufanie i szacunek pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku badań, inspekcji i certyfikacji, tj. między dostawcami usług i klientami oraz między konkurującymi ze sobą firmami.
W jakim celu wdrożyliśmy Program Zgodności UDT i Kodeks Zgodności UDT?
Stanowimy Instytucję, której autorytet i reputacja ufundowane są przez autorytet państwa polskiego, aby móc realizować ważną misję na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa publicznego na terenie Rzeczpospolitej. Jednocześnie powagę UDT jako niezależnej instytucji świadczącej usługi w zakresie badań, inspekcji i certyfikacji opieramy na uczciwych relacjach z klientami i interesariuszami. Z punktu widzenia UDT, uczciwość jest najważniejszą cechą, niezbędną do budowania zaufania między naszą organizacją i środowiskiem zewnętrznym, jak również w relacjach wewnętrznych. Działamy na rynku od ponad 105 lat i niezmiennie utrzymujemy ten stan, przestrzegając najwyższych standardów profesjonalnego działania.
Współtworzymy Organizację, która na co dzień dowodzi najwyższych standardów w świadczeniu usług w zakresie badań, inspekcji i certyfikacji. Jednocześnie spełniamy już szereg międzynarodowych norm i mamy powód do dumy ze względu na wartości, które manifestujemy w swojej pracy. Od listopada 2018 roku UDT jest członkiem TIC Council. Przyjęcie i wdrożenie przez UDT Programu Zgodności i Kodeksu Zgodności na podstawie standardów TIC Council potwierdza, że nasza organizacja przestrzega przepisów prawa, postępuje zgodnie z przyjętymi międzynarodowymi normami postępowania, kodeksami i zasadami etyki. Dla naszej codziennej działalności za punkt odniesienia przyjmiemy katalog zasad, który na całym świecie praktykowany jest przez dziesiątki firm inspekcyjnych i certyfikujących, także tych obecnych na rynku polskim.
Spełnianie zasad zgodności (compliance code) jest powszechnie rozpoznawalnym na świecie dowodem wysokiej jakości dostarczanych usług oraz wypełniania norm etycznych. Poprzez wdrożenie Programu Zgodności UDT nasza organizacja wzmacnia oparte na zaufaniu więzi z klientami.
Czym jest Kodeks Zgodności UDT oraz Program Zgodności UDT?
Bazowymi dokumentami służącymi wdrożeniu i utrzymaniu zasad zgodności wg standardów i metodologii międzynarodowego stowarzyszenia TIC Council są Kodeks Zgodności UDT oraz Program Zgodności UDT. Kodeks Zgodności UDT obejmuje siedem kluczowych wartości (zasad) mających znaczenie dla prowadzonej przez nas działalności, które powinny być przestrzegane i manifestować się w naszej codziennej działalności. Są to:
• uczciwość,
• brak konfliktu interesów,
• poufność i ochrona danych,
• przeciwdziałanie i zapobieganie korupcji,
• uczciwe postępowanie w prowadzonej działalności,
• bezpieczeństwo i higiena pracy,
• uczciwe zatrudnienie.
Z pełnym tekstem Kodeksu Zgodności UDT można zapoznać się pod linkiem Kodeks Zgodności UDT.
Program Zgodności UDT włącza kluczowe wymagania i zasady Kodeksu Zgodności UDT do praktyki i systemu zarządzania w UDT. Określa role i zadania członków naszej organizacji, a także ustanawia zasady postępowania w celu utrzymania Kodeksu Zgodności UDT. Monitorowany jest i kontrolowany wewnętrznie przez wydzielony personel jakości w ramach systemu zarządzania jakością. Jednocześnie funkcjonowanie Programu jest audytowane przez zewnętrzny podmiot.
Pytania, skargi, opinie
Jeżeli chce Pan/i zadać pytanie, złożyć skargę albo podzielić się opinią w związku z Programem Zgodności UDT lub ogólnie działalnością Urzędu Dozoru Technicznego, proszę wysłać e-mail na adres: LiniaPomocy@udt.gov.pl
Deklaracja dostępności strony udt.gov.pl
Urząd Dozoru Technicznego (UDT) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony udt.gov.pl.
Data publikacji i aktualizacji strony
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Niektóre dokumenty stanowiące załączniki do pobrania (np. formularze, wytyczne, itp.), oraz rejestry i wykazy są niedostępne cyfrowo i będą sukcesywnie poprawiane. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Treści nieobjęte przepisami
- Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów strony internetowej, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne cyfrowo z uwagi na fakt, że:
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- pochodzą z zewnętrznych źródeł,
- Dokumenty mają charakter archiwalny i zostały opublikowane przed 23.09.2018 r., a ich zawartość nie jest niezbędna do realizacji bieżących zadań UDT.
- Niektóre filmy zamieszczone na stronie mogą nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub pochodzą ze źródeł zewnętrznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie Deklaracji Dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o narzędzia Tingtun Checker i WAVE.
- Link do raportu UDT w oparciu o Tingtun Checker
- Link do raportu UDT w oparciu o WAVE
Skróty klawiszowe
- Ctrl + Plus (+) – powiększenie czcionki
- Alt + M – przejście do mapy serwisu
- Alt + T – przejście do treści z pominięciem menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt z Karoliną Świerczewską pod adresem e-mail: dostepnosc@udt.gov.pl lub telefonicznie: +48 506 153 935.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. adres, numer telefonu, email),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy,
- ewentualnie alternatywny sposób dostępu, jeżeli dotyczy,
- preferowany sposób kontaktu z Tobą.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, możesz złożyć skargę.
Skargę możesz złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na korzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż do kierownictwa naszego urzędu:
- osobiście w kancelarii UDT ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa w godz. 7:00 – 15:00
- korespondencją pocztową na adres: Urząd Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa
- korespondencją elektroniczną na adres e-mail udt@udt.gov.pl lub poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą UDT ( ePUAP ) /udt/SkrytkaESP.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Centrala Urzędu Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34; 02-353 Warszawa
Centrala UDT mieści się przy ul. Szczęśliwickiej 34 w kompleksie 4 budynków: A, B, C, D.
Budynki A, B i C są ze sobą połączone, natomiast budynek D jest odrębnym obiektem.
Wejście główne do budynku B znajduje się od strony ulicy Szczęśliwickiej i odbywa się po schodach. Dodatkowe wejście z pochylnią umożliwiającą dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi znajduje się od strony dziedzińca i umożliwia dostęp do budynków B i C.
Budynek posiada dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji budynków B i C.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Białymstoku, Oddział w Warszawie, ul. Hetmańska 99, 15-727 Białystok
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Hetmańskiej.
Budynek posiada dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku (w tym z poziomu parkingu podziemnego) i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Zarówno na parkingu wewnętrznym, jak i w podziemnym, są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Bielsku - Białej, Oddział w Katowicach, ul. Legionów 81, 43-300 Bielsko-Biała
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Legionów i posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dojście do dźwigu osobowego po schodach – zamontowane jest urządzenie do podnoszenia wózka dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń. Budynek posiada toaletę na poziomie parteru dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W okolicach wejść do budynku oraz na parkingu wewnętrznym jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Bydgoszczy, ul. Kamienna 76; 85-726 Bydgoszcz
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Kamiennej.
Budynek posiada dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Częstochowie, Oddział w Katowicach, ul. Kilińskiego 115; 42-218 Częstochowa
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Kilińskiego – brak dostępności dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek nie posiada dźwigów osobowych. Sala szkoleniowa zlokalizowana przy budynku posiada na wejściu pochylnię dla wózków przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Budynek nie posiada toalet z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu zewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Gdańsku, ul. Trakt Św. Wojciecha 215 B; 80-017 Gdańsk
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy ul. Trakt Św. Wojciecha.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
W okolicach wejścia do budynku brak jest miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Gliwicach, Oddział w Katowicach, ul. Robotnicza 4a; 44-100 Gliwice
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Odlewników.
Wejście do budynku z podjazdem i dostępem do dźwigu osobowego – z parkingu wewnętrznego.
Budynek posiada dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Gorzowie Wielkopolskim, Oddział w Szczecinie, ul. Kotsisa 3; 66-400 Gorzów Wielkopolski
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Kotsisa.
Budynek posiada pochylnię zapewniającą dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi ograniczony do parteru budynku - możliwość obsługi osób niepełnosprawnych na parterze. W budynku brak toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Katowicach, ul. Wrocławska 54 (budynek DL PIANO); 40-217 Katowice
Wejście główne do budynku znajduje się od strony parkingu budynku zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 54. Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji. Budynek posiada toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Na parkingu zewnętrznym wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Kielcach, Oddział w Krakowie, ul. Kościuszki 33B; 25-316 Kielce
Obiekt jest dostosowany w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na potrzeby biura obsługi klienta (BOK) zlokalizowanego na poziomie parteru.
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Kościuszki, furtka w ogrodzeniu jest wyposażona w wideodomofon łączący z BOK. Na prawo od wejścia na teren UDT znajduje się pochylnia, zapewniająca dostęp do wejścia bocznego do budynku, wyposażonego w wideodomofon i dostosowanego dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Dostęp z poziomu wejścia bocznego na parter budynku jest zapewniony za pomocą schodołazu, z którego można skorzystać przy pomocy przeszkolonego pracownika UDT. Przed budynkiem oraz wewnątrz umieszczono odpowiednie oznakowanie oraz tablice informacyjne o sposobie poruszania się po obiekcie.
Samochodem na teren UDT można dostać się poprzez bramę od ul. Kościuszki, wyposażoną w wideodomofon dostępny z okna pojazdu, łączący z pracownikiem BOK. Na terenie obiektu wykonano oznakowanie kierunkowe wskazujące dojazd do wyznaczonego na parkingu wewnętrznym miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami przy wejściu bocznym.
Wideodomofony umożliwiają kontakt audiowizualny z pracownikiem UDT. Po otrzymaniu informacji w BOK o wymaganej asyście pracownik UDT wprowadza osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim korzystając ze schodołazu, przekazując równocześnie informacje głosowe o rozkładzie pomieszczeń w budynku do których osoba chce uzyskać dostęp w celu załatwienia sprawy urzędowej, jak również do skorzystania z pomieszczenia WC dla osób z niepełnosprawnością.
W budynku zapewniono informację na temat rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz głosowy – przy pomocy przeszkolonego pracownika UDT. Budynek nie jest wyposażony w dźwig osobowy.
Biuro UDT w Koszalinie, Oddział w Szczecinie, ul. Morska 45; 75-215 Koszalin
Wejście główne do budynku znajduje się od strony parkingu wewnętrznego przy ulicy Morskiej.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Krakowie, ul. L. Rydla 50; 30-087 Kraków
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Rydla. Dostęp dla osób z niepełnosprawnością ruchową możliwy bocznym wejściem od strony parkingu wewnętrznego (konieczne przywołanie ochrony).
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Lublinie, ul. Droga Męczenników Majdanka 6; 20-325 Lublin
Budynek posiada dwa wejścia. Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Droga Męczenników Majdanka oraz wejście od strony parkingu.
Budynek posiada dźwig osobowy, brak toalety dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości wejścia do budynku (schody) i poruszania się w nim osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Łodzi, ul. Dowborczyków 18; 90-019 Łódź
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Dowborczyków.
Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Budynek posiada toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Olsztynie, Oddział w Gdańsku, Al. Wojska Polskiego 48; 10-229 Olsztyn
Wejście główne do budynku znajduje się od strony Al. Wojska Polskiego.
Budynek posiada dźwig osobowy, brak wydzielonej toalety dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości wejścia do budynku (schody). Budynek niedostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Opolu, Oddział we Wrocławiu, ul. Plebiscytowa 5; 45-360 Opole
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Wojciecha Drzymały.
Budynek nie posiada dźwigu osobowego. Na paterze budynku jest toaleta dla osób niepełnosprawnych. Jest możliwość wejścia do budynku (pochylnia i wideofon przywoławczy) i poruszania się w nim na parterze osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
W okolicach wejścia do budynku oraz na parkingu wewnętrznym brak jest wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Ostrowie Wielkopolskim, Oddział w Łodzi, ul. Matejki 31; 63-400 Ostrów Wielkopolski
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Matejki. Wejście do budynku nie posiada schodów i jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Płocku, Oddział w Bydgoszczy, ul. Kilińskiego 10c; 09-402 Płock
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Kilińskiego. Wejście dodatkowe od strony parkingu z pochylnią umożliwiającą wejście osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi ograniczony do parteru budynku - możliwość obsługi osób niepełnosprawnych na parterze. Budynek posiada na parterze toaletę z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Poznaniu, ul. Małachowskiego 10; 61-129 Poznań
Wejście główne do budynku znajduje się od strony parkingu wewnętrznego zlokalizowanego przy ulicy Małachowskiego.
Siedziba Oddziału znajduje się w wynajmowanej powierzchni biurowej na 1 piętrze budynku. Budynek posiada dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
W okolicach wejść do budynku oraz na parkingu wewnętrznym brak przydzielonych UDT miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Są miejsca ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Puławach, Oddział w Lublinie, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13; 24-110 Puławy
Siedziba Biura zlokalizowana jest w wynajmowanym budynku biurowym na terenie Zakładów Azotowych „Puławy”.
Budynek nie posiada dźwigu osobowego, brak wyznaczonej toalety dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości wejścia do budynku (schody) i poruszania się w nim osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
W okolicach wejścia do budynku oraz na parkingu wewnętrznym brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Radomiu, Oddział w Łodzi , ul. 11 Listopada 29; 26-605 Radom
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy 11 Listopada. Wejście do budynku nie posiada schodów i jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Rzeszowie, Oddział w Lublinie, ul. Wita Stwosza 49; 35-113 Rzeszów
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Wita Stwosza.
Budynek nie posiada dźwigu osobowego, brak toalety dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości wejścia do budynku (schody) i poruszania się w nim osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Siedlcach, Oddział w Warszawie, ul. Brzeska 122; 08-102 Siedlce
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Brzeskiej.
Budynek jest niedostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek nie posiada toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Szczecinie, ul. Wincentego Pola 2b; 71 - 342 Szczecin
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Wincentego Pola. Budynek nie jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wejście na parter budynku po schodach. Budynek nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu przed posesją jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Tarnowie, Oddział w Krakowie, ul. Czerwonych Klonów 6; 33-101 Tarnów
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Czerwonych Klonów.
Budynek nie posiada dźwigu osobowego, brak toalety dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości wejścia do budynku (schody) i poruszania się w nim osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Toruniu, Oddział w Bydgoszczy, ul. Żwirki i Wigury 77b; 87-100 Toruń
Biuro znajduje się w lokalu usytuowanym na parterze budynku wielorodzinnego. Wejście główne do biura znajduje się od strony ulicy Żwirki i Wigury. Budynek posiada pochylnię umożliwiającą dostęp dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Na ciągach komunikacyjnych lokalu nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po lokalu i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
W okolicach wejść do budynku brak jest miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Wałbrzychu, Oddział we Wrocławiu, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3a; 58-309 Wałbrzych
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wejście do budynku posiada pochylnię umożliwiającą dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT w Zielonej Górze, Oddział w Poznaniu, ul. Ceglana 19; 65-211 Zielona Góra
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Ceglanej. Dodatkowe wejście do obiektu znajduje się od strony parkingu wewnętrznego i posiada pochylnię umożliwiającą dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi ograniczony jest do parteru budynku - możliwość obsługi osób niepełnosprawnych na parterze.
Na parterze budynek posiada toaletę z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT w Warszawie, ul. Aleje Jerozolimskie 172; 02-486 Warszawa
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Aleje Jerozolimskie 172.
Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Budynek posiada toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Biuro UDT we Włocławku, Oddział w Bydgoszczy, ul. Toruńska 222; 87-805 Włocławek
Siedziba Biura zlokalizowana jest w wynajmowanym lokalu parterowego budynku biurowego na terenie Zakładów Anwil Włocławek. Budynek nie jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (schodek).
W lokalu brak toalety dla osób niepełnosprawnych.
W okolicach wejścia do budynku oraz na parkingu wewnętrznym brak jest wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Oddział UDT we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 51; 53-503 Wrocław
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Grabiszyńskiej. Wejście do budynku nie posiada schodów i jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Obsługa osób niepełnosprawnych odbywa się na parterze z uwagi na to, że dojście do dźwigu osobowego z dostępem do wszystkich kondygnacji, odbywa się po schodach.
Budynek nie posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
W okolicach wejść do budynku oraz na parkingu wewnętrznym brak jest miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego w Poznaniu, ul. Ostrowska 388; Poznań
Wejście główne do budynku biurowego znajduje się od strony parkingu wewnętrznego.
Budynek posiada dźwig osobowy z dostępem do wszystkich kondygnacji.
Na ciągach komunikacyjnych w budynku biurowym nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.
Budynek biurowy posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Hala laboratoryjna jest udostępniona w zakresie parteru budynku. Wejście na poziom 1 (antresolę z pomieszczeniami laboratoryjnymi) po schodach – brak dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu wewnętrznym jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Poruszanie się po budynkach UDT
Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w Urzędzie Dozoru Technicznego goście i interesanci nie poruszają się po budynku samodzielnie. Zawsze towarzyszą im osoby zapraszające lub prowadzące sprawy. Zapewniają one możliwość dotarcia do właściwych pomieszczeń i zapewniają niezbędne wsparcie.
Osoby korzystające z pomocy psa asystującego lub psa przewodnika mogą wejść do budynków UDT zgodnie z opisanymi powyżej zasadami.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Aby skutecznie komunikować się z naszym urzędem osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:
- skorzystać z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego online.
- usługa tłumaczeń on-line świadczona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy;
- połączyć można się za pośrednictwem urządzenia z kamerą i dostępem do Internetu;
- link do tłumacza języka migowego znajduje się w prawym górnym rogu strony Urzędu Dozoru Technicznego i oznaczony jest specjalnym piktogramem dłoni. Kliknięcie piktogramu spowoduje przekierowanie na stronę Polskiego Związku Głuchych, gdzie jest możliwość połączenia się z tłumaczem.
- napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Urząd Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa;
- wysłać e-mail na adres: udt@udt.gov.pl.
- skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer: (+48) 22 57 22 100.
- skontaktować się osobiście, zgłaszając się w siedzibie urzędu w godzinach urzędowania 8.00 – 16.00.
Dodatkowo w serwisie UDT dostępne są:
- Informacja o działalności UDT - tekst łatwy do czytania i zrozumienia (ETR)
- Informacja o działalności UDT - tekst odczytywany maszynowo
- Informacja o działalności UDT - nagranie treści w polskim języku migowym
Informacja o działalności UDT
Urząd Dozoru Technicznego, w skrócie UDT
Centrala znajduje się przy ulicy Szczęśliwickiej 34 w Warszawie.
UDT składa się z 10 oddziałów i 19 biur.
Oddziały i biura znajdują się w całej Polsce.
UDT zatrudnia blisko 1300 wysokiej klasy inżynierów.
UDT przeprowadza ponad milion badań technicznych rocznie.
Celem UDT jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa urządzeń technicznych podlegających dozorowi.
Czym zajmuje się Urząd Dozoru Technicznego?
UDT dba o bezpieczeństwo i wspiera rozwój.
Bada urządzenia techniczne takie jak windy i dźwigi. Także urządzenia dla osób niepełnosprawnych.
Urząd Dozoru Technicznego dba o to, żeby urządzenia dla osób niepełnosprawnych działały bezpiecznie.
UDT dba o bezpieczne działanie urządzeń technicznych w całej Polsce.
Wspiera polskie firmy w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa.
Dzięki temu mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z wielu urządzeń.
Urząd Dozoru Technicznego współpracuje z wieloma organizacjami na świecie.
Dzięki tej współpracy podejmuje wiele działań podnoszących poziom bezpieczeństwa ludzi.
W Urzędzie Dozoru Technicznego stosowane są nowoczesne techniki wspierające badania urządzeń.
Dostępność architektoniczna
Budynek centrali UDT
Przed budynkiem jest parking dla osób niepełnosprawnych.
Do wejścia dla osób niepełnosprawnych przygotowany jest podjazd.
Podjazd i drzwi wejściowe oraz korytarze są odpowiednio szerokie dla osób na wózkach.
Przy podjeździe znajduje się winda z której mogą korzystać osoby niepełnosprawne.
W windzie są przyciski w alfabecie Brajla. Jest też informacja głosowa o numerze piętra.
Łazienka dla osób niepełnosprawnych mieści się na parterze budynku.
Kontakt z pracownikami UDT
Aby załatwić sprawy w Urzędzie Dozoru Technicznego osoby niepełnosprawne mogą:
• napisać pismo i wysłać je na adres: Urząd Dozoru Technicznego ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa
• przynieść pismo do kancelarii. Kancelaria to biuro, w którym można zostawić pisma i inne dokumenty
• napisać wiadomość i wysłać na adres e-mailowy udt@udt.gov.pl
• zadzwonić pod numer 22 57 22 100
• przyjść do UDT i spotkać się z pracownikiem w godzinach od 8:00 – 16:00.
• osoby głuche lub słabosłyszące mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego on-line:
- usługa tłumaczeń on-line świadczona jest w godzinach 8:00 – 16:00 w dniach poniedziałek – piątek z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy;
- połączyć można się za pośrednictwem urządzenia z kamerą i dostępem do Internetu;
- link do tłumacza języka migowego znajduje się w prawym górnym rogu strony Urzędu Dozoru Technicznego i oznaczony jest specjalnym piktogramem dłoni. Kliknięcie piktogramu spowoduje przekierowanie na stronę Polskiego Związku Głuchych, gdzie jest możliwość połączenia się z tłumaczem.
Działalność Urzędu Dozoru Technicznego - tekst odczytywany maszynowo
Podkategorie
Współpraca
<!--[if !supportLists]-->1. <!--[endif]-->współpraca
Kariera
kariera
Polityka Jakości
POLITYKA JAKOŚCI, BHP i ŚRODOWISKOWA
Polityką Jakości Urzędu Dozoru Technicznego jest:
• Inicjowanie i prowadzenie działań służących zapewnieniu bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń technicznych oraz ochrony środowiska zgodnie z wymaganiami zawartymi w następujących dokumentach: ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym, PN-EN ISO/IEC 17020, PN-EN 45011, PN-EN ISO/IEC 17021, PN-EN ISO/IEC 17024, PN-EN ISO/IEC 17025.
• Ukierunkowanie świadczonych usług w zakresie:
- inspekcji,
- oceny zgodności,
- certyfikacji wyrobów,
- certyfikacji systemów zarządzania,
- certyfikacji osób,
- badań laboratoryjnych,
- wzorcowania wyposażenia pomiarowo-badawczego,
- popularyzowania zagadnień związanych z bezpieczeństwem technicznym,
- szkoleń
na spełnianie potrzeb i oczekiwań Klientów oraz wymagań mających zastosowanie przepisów.
• Dbałość o właściwy wizerunek UDT i świadczenie usług w sposób etyczny i kompetentny.
• Dostosowanie form działalności do wymagań rynku.
Zadowolenie Klientów stanowi miarę jakości naszych usług.
Podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości ma dla nas znaczenie priorytetowe i wszyscy jesteśmy w nie zaangażowani.
Osiąganie planowanych wyników jakości realizujemy przez wdrożenie i ciągłe doskonalenie skuteczności systemu zarządzania jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001.
Urząd Dozoru Technicznego inicjuje i prowadzi działania służące zapewnieniu bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia pracowników, poprzez stałą poprawę i ciągłe doskonalenie bezpieczeństwa i higieny pracy, oraz ciągłe doskonalenie systemu zarządzania środowiskowego, przy spełnieniu wymagań prawnych i innych wymagań, zgodnie z PN-N-18001 oraz PN-EN ISO 14001.
Dążymy do:
• Zapobiegania wypadkom przy pracy, chorobom zawodowym, zdarzeniom potencjalnie wypadkowym oraz do identyfikacji zagrożeń i minimalizowania ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy poprzez wprowadzenie kart oceny ryzyka zawodowego.
• Zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko, identyfikacji i kontroli znaczących aspektów środowiskowych, ograniczenia zużycia surowców naturalnych, energii elektrycznej, produkcji odpadów.
• Podnoszenia kwalifikacji oraz uwzględnienia roli pracowników i ich angażowania do działań na rzecz poprawy bhp i środowiska.
• Zapewnienia zasobów i środków do wdrażania polityki.
MarekWalczak
Prezes Prezes UDT
Warszawa, dnia 13 czerwca 2012 r.