Dwóch młodych studentów stojących naprzeciwko siebie

 

Młodzi są przyszłością UDT. Na rynku zawsze będą urządzenia podlegające dozorowi, dlatego umożliwiamy rozwój nie tylko bardziej doświadczonym specjalistom, ale także osobom rozpoczynającym swoją karierę. Jeżeli jesteś studentem lub absolwentem i chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w branży, mamy dla Ciebie specjalne oferty:

 

Ikonka czapki studenckiej Staże

Co roku organizujemy staże skierowane do studentów kierunków technicznych, takich jak: mechanika, automatyka, robotyka, elektryka, energetyki (i pokrewnych), poszukujemy również osób m.in. po kierunkach takich jak administracja, finanse czy zarządzanie. 

 

Na stażu czekają na Ciebie umowa o pracę i pakiet benefitów. Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji, śledź naszą zakładkę Kariera -> Oferty pracy – to tu znajdziesz wszystkie aktualne oferty. Ogłoszenia mogą pojawiać się w różnym czasie, więc zaglądaj do nas na bieżąco, aby niczego nie przegapić!

 

Dlaczego warto odbyć staż w UDT?

 

  • Uzyskasz możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności pod okiem wykwalifikowanych ekspertów z rożnych dziedzin.
  • Zdobędziesz doświadczenie w dużej, nowoczesnej organizacji, nastawionej na innowacje i doskonalenie w zakresie nowoczesnych technologii badawczych.

  • Staż jest płatny – otrzymasz od nas wynagrodzenie za wykonaną pracę.
  • Po zakończeniu stażu często istnieje możliwość dalszej współpracy, a nasi stażyści są rozpatrywani w pierwszej kolejności w innych procesach rekrutacyjnych.

 

„Moją „przygodę” z UDT rozpocząłem jako laureat konkursu „Grasz o staż” w roku 2014. Bardzo mile wspominam czas stażu w Oddziale Urzędu Dozoru Technicznego w Częstochowie, gdzie zdobywałem pierwsze doświadczenie i zgłębiałem specyfikę pracy inspektorów urządzeń ciśnieniowych. Pod koniec stażu otrzymałem propozycję kontynuacji pracy w Centrali UDT. Od tego czasu minęło ponad 6 lat. Przez ten okres miałem okazję pracować w Departamencie Innowacji i Rozwoju, Departamencie Techniki czy też obecnie w Centralnym Laboratorium Dozoru Technicznego. W trakcie wykonywania swoich obowiązków, dotyczących obszarów badań materiałowych, spawalnictwa, energetyki, wdrażania innowacyjnych metod badawczych, nieustannie pogłębiam swoją wiedzę techniczną.

Rozwój osobisty w UDT nie ogranicza się tylko do rozwoju kompetencji technicznych. W trakcie mojej pracy, miałem także możliwość zdobywania doświadczenia w obszarze zarządzania projektami. Przez okres prawie dwóch lat kierowałem pracami projektu strategicznego, który został zrealizowany w terminie a wszystkie cele zostały osiągnięte.

Obecnie, będąc odpowiedzialnym za prace Wydziału Badań Materiałowych i Ekspertyz, zdobywam także doświadczenie w zakresie kompetencji menedżerskich. 

Przebyta przeze mnie droga zawodowa jest doskonałym potwierdzeniem możliwości jakie oferuje UDT w zakresie interdyscyplinarnego rozwoju.

Z perspektywy czasu z czystym sumieniem mogę polecić pracę w UDT wszystkim, którzy oprócz własnego rozwoju i zdobywania doświadczenia oczekują także doskonałej atmosfery w pracy i życzliwego podejścia do pracownika.” – mówi Karol Formowicz, Kierownik Wydziału Badań Materiałowych i Ekspertyz w Centralnym Laboratorium Dozoru Technicznego

 

Ikonka otwartej książki Praktyki

Jeżeli chcesz zaliczyć praktyki w szkole średniej, na studiach, lub zdobyć doświadczenie jako absolwent, zgłoś się na bezpłatne praktyki w UDT! Aby to zrobić, wypełnij formularz:

 

Dwóch mężczyzn pozujących do zdjęć w tle plac budowy

  

W razie pytań napisz na: kariera@udt.gov.pl

 

Dlaczego warto odbyć praktyki w UDT? 

  • Na praktyki możesz zgłosić się w dowolnym momencie.
  • Zdobędziesz obowiązkowe zaliczenie, którego wymaga każda uczelnia.
  • Chętnie zatrudniamy sprawdzone osoby – po odbyciu praktyk masz większe szanse na staż lub stałe zatrudnienie w UDT!

 

„W UDT pracuję od 4 lat. Przebyłem drogę od praktykanta do kolejno stażysty, aplikanta technicznego, inspektora a aktualnie zajmuje stanowisko starszego inspektora. Dotychczas brałem udział jako prelegent w dwóch konferencjach związanych z energetyką, gdzie prezentowałem podejście UDT do monitorowania bloków energetycznych a obecnie pracuje nad jego wdrożeniem w jednej z elektrowni.” – mówi Bartłomiej Siedmiogrodzki, Specjalista urządzeń ciśnieniowych w Oddziale UDT w Łodzi

 

„Moja historia z Urzędem Dozoru Technicznego rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku na Akademickich Targach Pracy. Jako student Politechniki Łódzkiej byłem zobligowany do odbycia obowiązkowych, letnich praktyk studenckich. Ze względu na fakt, że chciałem odbyć praktyki za darmo, zostałem bez problemu przyjęty i tak rozpocząłem swoją przygodę w dziale urządzeń ciśnieniowych w Łodzi. Już w pierwszym dniu zostałem wdrożony w kilka ciekawych projektów. Praca w UDT była bardzo ciekawa i inspirująca, dlatego postanowiłem złożyć CV na staż wakacyjny.

Po otrzymaniu tytułu inżyniera awansowałem na stanowisko aplikanta technicznego w dziale urządzeń ciśnieniowych. Oznaczało to otwarcie szkolenia na stanowisko inspektora. Kilka miesięcy później, po pozytywnie zdanym egzaminie, zostałem awansowany na stanowisko inspektora urządzeń ciśnieniowych. Od tego momentu moja kariera w UDT rozwija się bardzo szybko, jeszcze w pierwszym kwartale 2019 roku pozytywnie zdałem egzamin na drugą specjalizację, a pod koniec 2019 roku na trzecią specjalizację.

Aktualnie pracuję na stanowisku starszego inspektora urządzeń ciśnieniowych. Pracę inspektora łączę z działalnością w kilku projektach, tworzę aplikacje wspierające inspektów w terenie, zajmuję się tworzeniem raportów o stanie energetyki, ponadto do moich obowiązków należy praca nad cyberbezpieczeństwem.

Praca w UDT jest bardzo ciekawa i daje ogromne możliwości rozwoju. Szczerze polecam wszystkim młodym, ambitnym studentom aplikować na staż do UDT!”mówi Mateusz Kulesza, Starszy Inspektor Urządzeń Ciśnieniowych w Oddziale UDT w Łodzi

 

 

Ikonka LinkedIn podlinkowana do profilu UDT na portalu LinkedIn   Ikona Youtube, podlinkowna do kanału UDT na Youtube   Ikonka Twitter podlinkowana do profilu UDT na portalu Twitter