Urząd Dozoru Technicznego to firma ze 110-letnią tradycją. W tym czasie technika zrobiła ogromny postęp – od stworzenia pierwszego komputera, który zajmował około 140 metrów kwadratowych powierzchni (to jak trzy mieszkania średniej wielkości!), do usprawnienia i zmniejszenia go do rozmiaru, który pozwala nam na dostęp do informacji z całego świata o każdej porze, gdziekolwiek jesteśmy. Dziś rozwój technologii szaleńczym tempem dalej biegnie do przodu, tym samym rośnie też ilość urządzeń podlegających dozorowi, którymi zajmujemy się na co dzień. Pojawiają się sektory i branże nowych technologii, urządzenia i maszyny coraz bardziej oparte o automatykę i informatykę. UDT nie pozostaje w tyle – jesteśmy liderem w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, również w takich innowacyjnych branżach jak elektromobilność czy cyberbezpieczeństwo. Nasi pracownicy bardzo cenią to, że mogą uczestniczyć w rozwoju nowych dziedzin techniki. Biorą udział w różnorodnych  szkoleniach i kursach, rozwijając swoje kompetencje i umiejętności, również w ramach rozbudowanego wewnętrznego systemu szkoleniowego. Dodatkowo mogą oni korzystać z pakietu benefitów, w tym Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), umożliwiającego w szczególności wsparcie materialne osób, którzy są na początku swojej drogi zawodowej. Poniżej kilka aktualnych wypowiedzi pracowników UDT:

 

„UDT jest otwarte na nowe pomysły i rozwiązania, dzięki czemu mogłem połączyć swoje hobby jakim jest informatyka z pracą inspektora. Zaowocowało to tym, iż wraz z zespołem opracowaliśmy szereg aplikacji wspomagających pracę inspektora takich jak program wyznaczający postęp korozji w elementach rurowych, program obliczający przepustowość zaworów bezpieczeństwa, czy też program do wyznaczania wskaźnika zużycia zmęczeniem niskocyklicznym i pełzaniem.” – mówi Bartłomiej Siedmiogrodzki, Specjalista urządzeń ciśnieniowych w Oddziale UDT w Łodzi

 

„Kontakt z ludźmi oraz dostęp do nowości technicznych, to aspekty różnorodności pracy, która daje mi dużo satysfakcji. Jest to praca, która spełnia moje oczekiwania” - mówi Sławomir Łyżwa, Kierownik działu urządzeń ciśnieniowych w biurze UDT w Kielcach.

 

„Dla inspektora w terenie każdy dzień jest inny, codziennie w innej lokalizacji, z innymi ludźmi, problemami i innymi maszynami. Po latach pracy, zebrane doświadczenie oraz konieczność ciągłego rozwoju procentuje podczas prowadzenia i konsultowania innowacyjnych projektów czy też wdrażaniu nowoczesnych technik inspekcyjnych”- mówi Wojciech Czapla, Ekspert urządzeń transportu bliskiego w Oddziale UDT w Bydgoszczy.

 

„Bardzo ważne są predyspozycje zdrowotne inspektorów, jak chociażby brak lęku wysokości i sprawność fizyczna. Często trzeba założyć kombinezon i wejść do środka np. zbiornika o pojemności 50m3, obejrzeć dokładnie jego ścianki, spoiny, armaturę i stwierdzić, czy nadaje się do dalszej eksploatacji. Wydajemy decyzje i musimy podejmować je z pełną świadomością naszej odpowiedzialności, nie możemy ulegać żadnym naciskom, a wybór jest tylko jeden - albo urządzenie jest sprawne albo nie” - mówi Krystyna Grzegorczyk, Starszy specjalista urządzeń ciśnieniowych w biurze UDT w Koszalinie.

 

„Ogromny postęp techniczny wymaga od inżynieria ciągłego doskonalenia i kształcenia, na co UDT nie żałuje ani czasu ani pieniędzy. Praca w UDT to właściwie ciągły rozwój. Tutaj inżynier może się naprawdę spełniać” - mówi Marcin Wołejko, Ekspert urządzeń ciśnieniowych w Oddziale UDT w Gdańsku.

 

Dron oraz Inspektor UDT trzymający w ręku urządzenie sterujące pracą drona  Dron na tle żurawi budowlanychInspektor UDT podający rękę kierownikowi budowy  Inspektor UDT w kabinie zurawia budowlanego

Inspektor UDT wskazujący palcem na budowę  Inspektor UDT sterujący dronem

 

Ikonka LinkedIn podlinkowana do profilu UDT na portalu LinkedIn   Ikona Youtube, podlinkowna do kanału UDT na Youtube   Ikonka Twitter podlinkowana do profilu UDT na portalu Twitter